Kā pārcelt tirgu uz internetu divās dienās?

Āgenskalna tirgus saimnieki interneta iepirkšanās platformu plānoja palaist pēc gada, bet nupat šo plānu realizēja divās dienās. Tagad ikviens, neizejot no mājas,  var doties uz Āgenskalna tirgus virtuālo versiju agenskalnatirgus.lv un pasūtīt vietējo zemnieku un ražotāju iecienītos labumus. 

Vienkāršībā ir spēks

Viens no Āgenskalna tirgus vadītājiem Kārlis Dambergs skaidro, ka tik zibenīgi rīkoties piespiedusi jaunā realitāte, kurā it īpaši tirdzniecības jomas darbiniekiem ik dienu nu jāpavada apbruņotiem ar cimdiem un dezinfekcijas līdzekļiem. Un pircējiem, savukārt, jāizmirst uz laiku par nesteidzīgas iepirkšanās baudīšanu un tērzēšanu ar pārdevējiem, kas ierasti ir neatņemamas tirgus sastāvdaļas. Tā kā Āgenskalna tirgus saimnieki jutuši lielu atbildību un pienākumu gan pret regulārajiem pircējiem, gan sadarbības partneriem, zemniekiem un ražotājiem, tad bijis vēl jo svarīgāk, ka tirgus jaunajiem apstākļiem spēj pielāgoties bez kavēšanās.

Visai tirgus komandai nācās pamatīgi iespringt, toties risinājumu online platformas izskatā izdevās divās dienās veiksmīgi rast un realizēt. Pat neskatoties uz to, ka neviens no tirgus vadītājiem nav IT jomas pārzinātājs, turklāt arī bez iepriekšējas pieredzes e-komercijā. Lai gan agenskalnatirgus.lv ar izsmalcinātu dizainu lepoties nevar, tomēr ar savu funkcionalitāti un varēšanu gan. Jaunā platforma ne tikai ļauj pircējiem jau iecienītos produktus vienkārši pasūtīt, bet arī izvēlēties, vai tos saņemt jau sapakotus uz vietas tirgū, vai ar piegādi līdz pat savas mājas durvīm.

“Kādu brīdi lapa paliks tik vienkārša, kāda tā ir. Mēs katru dienu veicam uzlabojumus un mēģinām saprast to, kādai lapai būtu jāizskatās nākotnē. Taču šobrīd pats galvenais ir nodrošināt darbu zemniekiem, nodrošināt darbu mūsu kolēģiem, un lai cilvēki varētu drošā veidā tikt pie pārtikas,” tā jaunās platformas svarīgāko šī brīža misiju skaidro Kārlis.

Laiks uzņemt jaunus apgriezienus

Krasās pārmaiņas pasaulē ietekmējušas arī plānus par Āgenskalna tirgus attīstību. Ja iepriekš tika plānots, ka Āgenskalna tirgus savu atjaunoto veidolu iegūs divu gadu laikā, tad tagad arī šie atjaunošanas darbi būs visticamāk jāpaātrina. Un kaut gan, iespējams, mazākā apjomā, bet vismaz daļēji jārealizē jau līdz šī gada rudenim vai līdz nākamā gada pavasarim. Lai tirgus pēc ārkārtas situācijas beigām, iespējami ātri varētu veikt strauju uzrāvienu.

Kārlis atzīst, ka arī pašai Āgenskalna tirgus kolēģu komandai jaunā situācija un darba pārkārtošana bijusi izaicinoša – daļa pārcēlusies strādāt no mājām, daļa turpinājusi darbu uz vietas. Tomēr visi joprojām vienoti darbojas un cenšas rast arvien prasmīgākus veidus, kā, atklājot to, kas katram no darbiniekiem vislabāk jaunajos apstākļos padodas, var attīstīt arī jaunās platformas  un tirgus darbu.

Vinnēs tie, kas pielāgosies

Āgenskalna tirgus pieredze mums atklāj, ka ātra rīcība, vienkāršība un funkcionalitāte jaunajā pasaules kārtībā ir svarīgākas par perfekti nopulētām detaļām un ekstrām. Un vinnēs tie, kas nekavēsies un negaidīs, bet ķersies klāt un darīs. “Mēs, latvieši, spējam mobilizēties, mēs spējam pārorientēties. Iespējams, mums to pat kā nelielai valstij ir vieglāk izdarīt. Pie mums notiek viss ļoti ātri, un daudz ātrāk nekā citur. Un es ticu, ka mēs arī šoreiz ļoti raiti spēsim atkal tikt uz kājām,” tā Kārlis iedrošina citus uzņēmējus neapstāties un meklēt inovatīvas  pieejas.

Saistītie rīki

  • Google Meet

  • Microsoft 365

  • Microsoft Teams

Sīkdatņu izmantošana

Šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas šādas sīkdatnes.

  • Tehniskās sīkdatnes jeb obligāti nepieciešamās sīkdatnes ļauj Tev brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos, bet mēs varēsim izpildīt Tavus iniciētos pieprasījumus. Tīmekļa vietne atcerēsies, kādām sīkdatnēm esi piekritis. Lasīt vairāk
  • Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics. Lasīt vairāk

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem, kā arī savu izvēli konkrētu sīkdatņu izvietošanai. Ja vēlāk pārdomāsi, varēsi mainīt savu izvēli sadaļā “Sīkdatņu iestatījumi”.