Kā siļķi kažokā pārvērst veiksmīgā biznesa idejā?

Pirms dažiem mēnešiem Andri atzina par pasaulē labāko kokteiļu meistaru, turklāt daudziem viņš pazīstams kā darbīgais Balzambāra saimnieks. Tādēļ pat laikā, kad bārā rosība ir apsīkusi, pats viņš apstāties negrasās un talkā ņem arī savu brāli.

Siļķe kažokā iekaro rīdzinieku sirdis un galdus

Andrim jau sen bijusi iecere sievas gatavoto, kreptīgo siļķi kažokā pārvērst jaunā biznesa idejā. Ārkārtas situācija par šo domu atgādinājusi. Tiklīdz tika vērtas ciet valsts robežas, arī Balzambārs, kurā Andris saimniekoja, tika slēgts, jo tūristi, kas veidoja lielāko bāra apmeklētāju daļu, tajā vairs ierasties nevarēja. Bet Andris nepadevās un ātros tempos izveidoja www.silkekazoka.lv. Un pagaidām viņš ir pilnībā pārprofilējies no bāra vadīšanas uz siļķes kažokā gatavošanu un piegādāšanu līdz pat rīdzinieku mājas durvīm.

Andris atzīst, ka darba ir gana daudz – viņš dienā pavada vismaz piecas stundas, izvadājot produktus visiem pasūtītājiem. Savukārt vakarā jāsāk pasūtījumu sagatavošana nākamajai dienai, tāpēc nekam citam īsti laika šobrīd neatliek. Toties jaunais bizness nes ne tikai ieguvumu eiro izskatā, atalgojums ir arī jaunā pieredze – viņš satiek un iepazīst gan rīdziniekus, gan atklāj vēl neapmeklētus rajonus un ielas. “Pirms mēneša es gatavoju savu čempiona kokteili par desmit eiro, tagad es izvadāju siļķi kažokā par pieciem eiro, un man prieks ir tikpat liels,” tā savu aizrautīgo pieeju jaunajai nodarbei raksturo Andris.

Turklāt jāatzīmē, ka siļķe kažokā ir tikai sākums. Andra e-veikala sortiments tiek papildināts, nu piedāvājot arī siltajā sezonā tik iecienīto auksto zupu. Sastāvdaļas tiek iepirktas no vietējiem zemniekiem, savukārt trauciņi no Gemoss un citiem Latvijas piegādātājiem. Tādējādi e-veikals atbalsta arī citus vietējos uzņēmējus.

 

Brāļi apvieno spēkus

Andra brālis Inguss jau daudzus gadus ir populārā sīrupu zīmola MONIN vadītājs. Pirms ārkārtas situācijas viņam ikdiena pagājusi intensīvi, rūpējoties par zīmola atpazīstamību un attīstību septiņās valstīs. Inguss skaidro – kamēr darba komandējumi ir atcelti, tikmēr vairāk ar kolēģiem sazinās elektroniski un pievēršas to projektu attīstībai, kam agrāk nav atlicis tik daudz laika. Turklāt Inguss labprāt arvien vairāk nāk talkā arī savam brālim Andrim, palīdzot ar www.silkekazoka.lv piegādes maršrutu plānošanu. Inguss tic, ka brāļa izveidotais zīmols nav īstermiņa projekts un ka jauno, atraktīvo ideju būs iespējams attīstīt arī turpmāk. 

 

Sadarbība vairo jaudu

Ingusam ir pieredze mājaslapu izveidē, tāpēc brālim varējis palīdzēt arī ar e-veikala radīšanu Mozello platformā. Turklāt Inguss atzīst, ka ļoti pretimnākoši bijuši arī Mozello darbinieki, kas konsultējuši un ieteikuši labākos risinājums e-veikala izveidei. Inguss uzskata, ka šis mājaslapu veidošanas rīks var būt noderīgs ikvienam, kas ātri un vienkārši vēlas tikt pie sava e-veikala.

Brāļu Reizenbergu pieredze liecina, ka jaunie apstākļi, lai gan pilni ar grūtībām un izaicinājumiem, tomēr var kalpot par auglīgu augsni svaigu biznesa ideju radīšanai. Turklāt savstarpējai izpalīdzībai un sadarbībai arī ir būtiska nozīme, lai, liekot kopā un lietā katrs savas zināšanas un prasmes, var vairot jaunās idejas izdošanos. Galvenais ir darīt un nebaidīties – tā abi brāļi aicina rīkoties ikvienu, kam ir doma par jauna biznesa uzsākšanu.

Saistītie rīki

  • Shopify

Sīkdatņu izmantošana

Šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas šādas sīkdatnes.

  • Tehniskās sīkdatnes jeb obligāti nepieciešamās sīkdatnes ļauj Tev brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos, bet mēs varēsim izpildīt Tavus iniciētos pieprasījumus. Tīmekļa vietne atcerēsies, kādām sīkdatnēm esi piekritis. Lasīt vairāk
  • Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics. Lasīt vairāk

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem, kā arī savu izvēli konkrētu sīkdatņu izvietošanai. Ja vēlāk pārdomāsi, varēsi mainīt savu izvēli sadaļā “Sīkdatņu iestatījumi”.