Kā sporta klubam bez apmeklētājiem nepazaudēt formu?

DCH Studija vienmēr ir piesaistījusi savus klientus gan ar savu vadītāju un treneru Ralfa Upmaņa un Kaspara Ozoliņa šarmu un veltīto uzmanību ikvienam apmeklētājam, gan īpašo enerģiju un vienotību, kas valda ikvienā klātienes grupu nodarbībā. Šķiet, ka šādas pievienotās vērtības ir teju neiespējami pārnest uz virtuālo vidi! Tomēr Ralfa un Kaspara apņēmībai tas izrādījās pa spēkam, un studija pāris dienu laikā spilgti uzmirdzēja arī online formātā.

Lec iekšā nezināmajā

Ralfam bija pieredze darbā ar treniņu pasniegšanu online formātā. Savukārt Kaspars agrāk pat priecājies, ka viņam izdodas maksimāli izvairīties no jaunajām tehnoloģijām, jo darbs saistīts ar tiešo komunikāciju ar studijas apmeklētājiem. Tomēr, sākoties jaunajai situācijai, abi saprata, ka nu ir žigli jāmainās un 100 % jāpāriet uz darbošanos internetā. Lai studija spētu izdzīvot arī laikā, kad apmeklētāji uz to vairs doties nevar.

Zoom platformu abiem bija ieteikuši citi sporta treneri. DCH Studijas komanda to pamēģināja un atzina par sev perfekti piemērotu. “Gan treneris redz vingrotājus, gan vingrotāji – treneri un arī pārējos. Šajā programmā ir iespēja uzlikt arī tādu režīmu, ka redz treneri pa visu ekrānu vai visus nodarbības dalībniekus mazākos lodziņos. Tas ir tas, ko mēs piedāvājam, bet ko daudzi nepiedāvā – grupu nodarbību, kurā reāli ir grupas sajūta,” DCH Studijas pieeju skaidro Kaspars.

Pārliecina jau ar pirmo treniņu

Ne visi rūdītie sporta klubu fani uzreiz raujas vingrot online vidē. Trūkst pārliecības, ka online treniņos iespējams attīstīt tādu enerģiju un panākt tādu atdevi, kāda rodas, visiem sportojot vienā telpā. Tomēr DCH Studijas vadītāji atzīst, ka praktiski ikviens, kas online treniņus izmēģina, jau ar pirmo nodarbību kļūst par kaislīgu fanu– izrādās, ka klātesamības sajūtu var panākt arī digitālajā vidē. “Mēs caur ekrānu spējam nodot to kontaktu, to dzīvo enerģiju, kas palīdz cilvēkam no tām četrām sienām tikt ārā. Jo mēs ne tikai vingrojam, katrs darām savu vingrojumu, bet arī vienā momentā saskrienam pie ekrāniem, sasitam plaukstas un redzam viens otru. Tas ir tāpat kā zālē, kā lielā Madonnas vai Muse koncertā. Un visi ir uz viena viļņa,” tā online treniņu nozīmi #paliecmājās apstākļos skaidro Ralfs.

Nevis īstermiņa risinājums, bet ilgtermiņa pieeja

Gan Ralfs, gan Kaspars atzīst, ka jaunā situācija un pielāgošanās tai pavērusi viņiem ceļu uz daudz plašāku auditoriju. Tagad uz treniņiem var paspēt pat tie, kuri iepriekš, pēc darba stāvot sastrēgumos, uz tiem netika. Turklāt nodarbībām beidzot var pievienoties ārzemēs dzīvojošie latvieši un sporta fani no visas pasaules – tā sporta klubs var būtiski paplašināt savu auditoriju. Turklāt daži šobrīd pat nāk uz treniņu gan no rīta, gan vakarā, jo nodarbības kļuvušas daudz pieejamākas.

Abus DCH Studijas vadītājus nebaida arī konkurence ar citiem sporta treneriem un klubiem pasaulē, kas jau sen praktizē online nodarbības. Abi vadītāji uzskata, ka katram jādomā, kā attīstīt tieši savu pakalpojumu, nevis jābaidās, ka citi to dara labāk. Viņi tic, ka viņu līdzšinējā pieeja, klātienē veidojot vienotības un saliedētības garu grupā, prasmīgi attīstīta un pielāgota online videi, var kalpot arī kā veiksmes atslēga internetā. Turklāt, beidzoties krīzei, DCH Studijas vadītāji plāno paralēli attīstīt un praktizēt gan klātienes, gan online nodarbības, tā paplašinot gan savu darbošanās lauku, gan auditoriju.

Audzējam biznesa muskuļus

DCH Studijas stāsts parāda, ka mērķtiecība atmaksājas. Turklāt, liekot radoši lietā jau gatavos tehnoloģiju rīkus, tos iespējams veiksmīgi pielāgot tieši savam produktam vai pakalpojumam. “Es nesaku, ka mēs esam baigie pionieri un jaunatklājēji. Mēs vienkārši lēcām iekšā, lai peldētu uz priekšu,” tā Ralfs aicina arī citus uzņēmējus nebaidīties no nezināmā un pat šajā laikā audzēt sava biznesa muskuļus.

Saistītie rīki

  • Zoom

Sīkdatņu izmantošana

Šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas šādas sīkdatnes.

  • Tehniskās sīkdatnes jeb obligāti nepieciešamās sīkdatnes ļauj Tev brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos, bet mēs varēsim izpildīt Tavus iniciētos pieprasījumus. Tīmekļa vietne atcerēsies, kādām sīkdatnēm esi piekritis. Lasīt vairāk
  • Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics. Lasīt vairāk

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem, kā arī savu izvēli konkrētu sīkdatņu izvietošanai. Ja vēlāk pārdomāsi, varēsi mainīt savu izvēli sadaļā “Sīkdatņu iestatījumi”.