Kā sportiskā neatlaidība noder ēdienu piegādē?

Latvijas izlases basketbolists Žanis Peiners pirms dažām nedēļām no Belgradas atgriezās savā dzimtajā pilsētā Rēzeknē. Tā kā ar basketbolu pašlaik Žanis nodarboties nevar, savu sportista apņēmību un enerģiju viņš nolēma likt lietā, Rēzeknē izveidojot ēdienu piegādes servisu.

Biznesa ideju piespēlē draugam, bet realizē pats

Kad Žanis pirms vairākām nedēļām ieradās Rēzeknē, viņš, bruņojies ar aizsarglīdzekļiem, devās uz veikalu savai mammai sarūpēt produktus. Un bijis pārsteigts, ka ar savu piesardzību ievērojami izceļas citu pircēju vidū. Tomēr pēc pirmajiem saslimšanas gadījumiem ar jauno vīrusu cilvēki arī Rēzeknē kļuvuši aizvien piesardzīgāki. Un Žanim radusies ideja, ka šajā situācijā lieti noderētu ēdienu piegāde, kuru viņš bija iecienījis, dzīvojot gan Belgradā, gan Stambulā.

Ideju par ēdiena piegādi Žanis piespēlējis draugam, tomēr viņam to nav bijis laika realizēt. Tad Žanis nolēmis izmēģināt savus spēkus pats, jo gribējies parūpēties arī par pārējiem pilsētniekiem: “Mana galvenā doma bija, lai cilvēki mazāk iet ārā no mājas nevajadzīgu iemeslu dēļ.”

 

Divas dienas – un gatavs

Jaunā pakalpojuma sagataves darbus viņš sadalījis ar savu draudzeni. Viņa divās dienās apguvusi mājaslapu veidošanas rīku Mozello un pati izveidojusi www.refood.lv. Tikmēr Žanis uzņēmies saziņu ar vietējiem ēdinātājiem un pieņēmis darbā kurjeru.

Biznesa darbības mehānisms nu jau ir noslīpēts un Žanim vairs lielas rūpes neprasa. Cilvēki paši zvana Refood mājaslapā norādītajiem ēdinātājiem, un katrs ēdinātājs pats ziņo Refood kurjeram par nepieciešamo piegādi.

 

Sapnis par savu uzņēmumu ir rezultatīvi īstenots

Žanis vienmēr vēlējies praksē izmēģināt arī savas universitātē iegūtās zināšanas uzņēmējdarbībā, un nu tas izdevies ar uzviju – labums tiek ne tikai pašam, bet arī pārējiem pilsētas iedzīvotājiem, kas sāk aizvien biežāk izmantot Refood ēdienu piegādi. Pasūtījumu skaits nedēļā nu jau aug vidēji par 15–20 %.

Klienti ir gan privātpersonas, gan lielie uzņēmumi, kuri darbiniekiem pasūta pusdienas. Pieprasītākie esot tieši kompleksie pusdienu piedāvājumi, kā arī dažādas uzkodas. Tā kā pakalpojums ir noderīgs – Žanis ir pārliecināts, ka ēdienu piegādi turpinās arī pēc ārkārtas situācijas beigām un, iespējams, pat varēs apvienot ar savu sportista karjeru.

 

Neatlaidība atmaksājas gan sportā, gan biznesā

Žanis uzskata, ka galvenā panākumu atslēga biznesā ir tāda pati kā sportā – tā ir neatlaidība. Daži ēdinātāji sākumā nav gribējuši sadarboties. Tomēr pēc vairākām sarunām Žanim izdevies iegūt uzticību, pierādīt sava pakalpojuma labos nodomus, kā arī izdevīgumu pašiem uzņēmējiem, jo katram nav jāalgo savs kurjers.

Žaņa pieredze stāsta, ka biznesa idejas ne vienmēr jāatklāj no jauna pašam. Labas lietas, kas darbojas vienā vietā, var veiksmīgi pārcelt uz citu. Žanis ir pārliecināts,  ka galvenais ir savu ideju pārbaudīt praksē. Pat ja tā uzreiz neizdosies, vienalga uzkrātā pieredze nākotnē atmaksāsies – citu biznesa ideju īstenošanā.

Saistītie rīki

  • Webflow

Sīkdatņu izmantošana

Šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas šādas sīkdatnes.

  • Tehniskās sīkdatnes jeb obligāti nepieciešamās sīkdatnes ļauj Tev brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos, bet mēs varēsim izpildīt Tavus iniciētos pieprasījumus. Tīmekļa vietne atcerēsies, kādām sīkdatnēm esi piekritis. Lasīt vairāk
  • Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā Tu lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Tu izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā. Var tikt izmantotas trešo personu sīkdatnes, piemēram, Google Analytics. Lasīt vairāk

Nospiežot “Saglabāt izmaiņas”, Tu apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem, kā arī savu izvēli konkrētu sīkdatņu izvietošanai. Ja vēlāk pārdomāsi, varēsi mainīt savu izvēli sadaļā “Sīkdatņu iestatījumi”.